Osmanlı Portföy Fonları ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
İlgi Alanlarınız
Succes
Teşekkürler!
Talebiniz bize ulaşmıştır.
En kısa sürede Temsilcimiz sizinle irtibat kuracaktır.
Bir hata oluştu!
Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
Sıkça Sorulan Sorular
Osmanlı Portföy’ün sunduğu Yatırım fonları, Emeklilik Fonları ve Serbest Fonlar hakkında ayrıntılı bilgiler.
Osmanlı Portföy Fonlarını Nasıl Alabilirim?

Bankanızdan Osmanlı Portföy Fonlarını Nasıl Alırsınız?


Osmanlı Portföy yatırım fonlarını 40’ı aşkın bankanın 10 bine yakın şubesinden ve internet şubelerinde kolaylıkla alabilirsiniz.


İzlemeniz gereken adımlar:


Bankaların Şube / Telefon Şubelerinden alım;


Telefon ile müşteri temsilcinize Tefas üzerinden, Osmanlı Portföy tarafından kurulan ve yönetilen yatırım fonlarını almak istediğinizi belirtin.


Bankaların İnternet Şubelerinden alım;


Bankanızın internet şubesine giriş yaparak Yatırım/Yatırım İşlemleri adımlarından Fon İşlemleri/Fon alım-satımı seçin. Daha sonra;

  • “Türkiye Elektronik Fon Alım satım Platformu” veya “Tefas’ta işlem gören diğer fonlar” veya “Diğer yatırım fonları” seçeneğini belirledikten sonra kurucu listesinden Osmanlı Portföy Yönetimi A.Ş.’yi seçin, (Bazı bankaların internet sitelerinde yalnızca kurucu seçerek de Osmanlı Portföy Yönetimi A.Ş. fonlarına ulaşabilirsiniz)
  • Bankanız bu aşamada TEFAS aracılığı ile fon alım satımına izin vermenizi isteyebilir. İlgili metni onaylayın.
  • Listele seçeneği ile Osmanlı Portföy ’ün kurucusu ve yöneticisi olduğu yatırım fonlarına ulaşabilirsiniz,
  • Alım tutarınızı girerek işleminizi onaylayın. Eğer emir türü belirlemeniz gerekiyorsa “Kalanı Beklet” seçeneğini işaretleyin.
Paramı Osmanlı Portföy'e Yollayabilir miyim?
Osmanlı Portföy'ün anlaşmalı olduğu saklama bankaları ve Takasbank aracılığı ile para gönderiminde bulunabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz tutar ve yatırım yapılan tüm finansal varlıklarınız saklama bankası hesaplarından takip edilir.
Osmanlı Portföy Hangi Saklama Kuruluşu ile Çalışıyor?
Osmanlı Portföy Takasbank A.Ş ve Denizbank aracılığı ile müşterilerine saklama hizmeti vermektedir.
Osmanlı Portföy Fonları ile İlgili Bilgilere Nereden Ulaşırım?
Osmanlı Portföy fonları ile ilgili bilgiler düzenli olarak internet sitemizde yayınlanmaktadır. Fonlarımız menüsünde, getirileri ve fon performanslarına ilişkin detaylı bilgileri takip edebilir, fon bültenleri ve videolarımıza erişebilirsiniz. Ayrıca tüm fonlarımız ile ilgili bilgilere, Kamu Aydınlatma Platformundan da erişebilirsiniz.
Osmanlı Portföy Fon Performanslarını Nereden Takip Edebilirim?
Fon performanslarını, web sitemiz üzerinden takip edebileceğiniz gibi aylık olarak düzenlenen fon bültenlerimize de abone olabilirsiniz.
Serbest Fon Alabilir miyim?
Serbest fon yatırımı yapabilmek için Nitelikli Yatırımcı kriteri aranmaktadır. Sermaye Piyasası Kanununa göre en az 1 milyon TL tutarında Türk ve/veya yabancı para ve sermaye piyasası aracına sahip olan gerçek ve tüzel kişiler “Nitelikli Yatırımcı” olarak tanımlanmaktadır. Serbest fon alım öncesinde yatırımcının Nitelikli Yatırımcı beyanını iletmesi zorunludur.