Serbest Fon

Serbest Fon

Anatoli̇a Serbest Yatırım Fonu

Faiz ve Parite Riski

Yönetim politikası, yönlü stratejiler aracılığı ile finansal konjonktürün ödüllendirebileceği kur, faiz ve diğer sermaye piyasası enstrümanlarında pozisyonlar alarak TL bazında getiri yaratmaktır.

Beylerbeyi̇ Serbest Yatırım Fonu

Şirket Riski

Ana yönetim stratejisi, finansal ve kredi analizleri ile yerli ve yabancı Özel şirketlerin yüksek getiri sağlayabilecek borçlanma enstrümanlarında uzun ve kısa pozisyonlar alarak TL bazında mutlak getiri yaratmaktır.

Avrasya Serbest Yatırım Fonu

Fonun ana yönetim stratejisi, Türk ve yabancı şirket Eurobond’ larına yatırım yaparak ABD $ bazında getiri yaratmaktır. Bu şirketlere karar verirken şirketlerin temel ve faaliyet analizi yaparak, tahvil anapara ödememe riskini yönetmeyi hedefler. Fon kur riski almaz, tüm varlıkları ABD Dolar bazında veya ABD Dolarına hedge edilmiştir. Fon; Türk şirket borçlanma araçlarına, yabancı şirket eurobondlarına yatırım yapar. Ayrıca faiz ve para swapı enstrümanlarını da kullanır.

Minerva Serbest Yatırım Fonu

Fon, Borsa İstanbul Hisse Senedi Piyasası'nda işlem gören hisse senetlerinin analiz edilmesiyle değer yaratma potansiyeline sahip hisse senetlerinde orta/uzun vadeli pozisyon almak ve değerleme olarak pahalı hisse senetlerinde veya endeks üzerine türev araçlar aracılığı ile kısa pozisyon alarak BIST 100 Ulusal Endeksi'nin üzerinde getiri elde etmeyi amaçlar. Hedef, % 100 net uzun pozisyon taşıyarak getiri elde etmektir.

Sorularınız için bizimle iletişime geçin